середа, 15 січня 2025 р.

 КОНСПЕКТ УРОКУ

Тема:Узагальнення і систематизація знань з теми  «Звичайні дроби »

Мета: 

  • узагальнити та систематизувати знання учнів із теми «Звичайні дроби»;
  • удосконалити вміння розв’язувати задачі на застосування поняття звичайного дробу та виконання додавання і віднімання дробових чисел, мішаних чисел;
  • розвивати навички усної лічби, інтересу до математики;
  • виховувати культуру математичного мовлення, вчити самостійності, старанності в роботі, досягненні поставленої мети, виховувати шанобливе ставлення до життя видатних українців.

 Тип: узагальнення й систематизації знань

Обладнання: таблиці, схеми, піктограми, ноутб, відеозапис

 Хід уроку.

І. Вступ. Організаційний момент.

Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.

Вправа « Мій настрій сьогодні».

Перед вами три піктограми з обличчями різного настрою. Пропоную вам обрати піктограмку з обличчям , яке відповідає вашому настрою на цю мить. Якщо ваш настрій піднесений, то обираєте з посмішкою, якщо нейтральний, то  серйозне, якщо ж настрій поганий, то з сумним.

Бажаю гарного настрою всім, а тим, у кого він зараз поганий, ми намагатимемося його поліпшити.

Девізом нашого уроку будуть слова « Єдиний шлях, що веде до знань – діяльність». Ви повинні бути уважними, активними і старанними.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Вправа « Виправ помилки»( завдання на дошці)

Учні виправляють помилки і коментують своє правильне рішення.

І. Мотивація навчальної діяльності

Я пропоную вам розгадати кросворд.

 Давши відповіді на запитання, ви зможете прочитати слово у виділеному стовпці.

Воно буде ключовим на нашому уроці.

Запитання:

  1. Одиниця вимірювання кутів
  2. Частина прямої, яка має початок і має кінець.
  3. Частина прямої, яка має прчаток і не має кінця
  4. Результат дії множення.
  5. Кут,  градусна міра якого більша за

 90° та менший за 180°

Повідомлення теми уроку.

 

ІV. Актуалізація опорних знань.

А зараз проведемо інтерактивну вправу , за допомогою якої ми зможемо перевірити теоретичний матеріал по даній темі.

1.« Мозковий штурм »

1. Які числа ми зараз вивчаємо?

2. З чого складаються звичайні дроби?

Учениця: Ці числа із двох частин,

                   Риска дробу ніби тин.

                   Те, що зверху, називається   чисельником

                     А під рискою завжди стоїть знаменник)

3.Що показує знаменник дробу?

4.Що показує чисельник дробу?

5.Які бувають дроби?

6.Який дріб називається правильним? Неправильним?

7.Як порівняти дроби з однаковими знаменниками?

8.Як додати ( відняти) два дроби з однаковими знаменниками?

9.Назвати компоненти дії додавання віднімання?

10.Навести приклади мішаних чисел

11.З чого вони складаються?

12.Як знайти дріб від числа?

2.Усні вправи.

1) Прочитати дроби і назвати чисельник і знаменник дробів

,

2) Який дріб зайвий?

а) , б) 

3) Виконати дії

а)  -  + , б)  -  + , в) 10 - 4,

 г) 5 +  .

3). На скільки  бідьший за ? Чому дорівнює їхня сума?

4) Норма добової потреби учнів у різних вітамінах становить у середньому 125 мг.

5) Одна викурена цигарка знищує  вітамінів. Скільки мг вітамінів краде у себе той, хто палить?

 6) Двоє братів чистили доріжку від снігу, старший звільнив від снігу  снігу, а менший – на  менше. Яку частину доріжки звільнили два брати? Яка частина доріжки залишилася нерозчищеною?

Y. Формування вмінь і навичок.

1. Розв´язати рівняння – 2 уч. – робота біля дошки

а)  – ( х +  ) =                     б)  ( х +  ) - 

х =                                                        х = 

Учитель: У чисельнику цих дробів 10, 13, у знаменнику – 47. Що це за числа? 47 р прожив Великий Кобзар Т. Г. Шевченко. Про нього ви вивчали у молодших класах, і трішки у 5 кл. на уроках української літератури. Чисельники дробів 10 і 13.Відомо, що 10 років Т.Г.Шевченко перебував на засланні, а 13 р. –був кріпаком. 9 березня цього року минає 205 років від дня народження. І нині його рядки ведуть український народ до перемоги у своїй боротьбі з агресором, дають сили і впевненості у святій справі захисту Вітчизни.

( Демонстрація відеозапису уривка поеми Т.Г.Шевченка « Кавказ» у виконанні першого Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна)

2. Робота в парах № 1234 (1,2) перевірка з коментуванням

3. № 1242–самостійно

YI. Підсумок  уроку

Вчитель. Бачимо, що математичні знання необхідні в нашому житті на кожному кроці. Діти, успіх – це лише 10% таланту і ще 90% щоденної наполегливої праці.

А зараз прослухайте вірш про дроби.

Вірш про дроби

Всі ми люди – як звичайні дроби,

Правильні й неправильні, як є..

 Кожен щось та й значить, щось та й робить,

В кожного життя іде своє.

П’ять десятих а чи десять п’ятих,

Знаєш суть призначення свого?

Над і під... так просто розіп’яті

Рискою від дробу одного.

Що про себе думаєш – знаменник,

І чеснот тих не перелічить,

А чого ти вартий – то чисельник,

Та про це історія мовчить...

Тут і без науки зрозуміло,

Як чисельник більший, то тоді

В результаті більше число ціле,

й більша твоя сутність на землі...

Знаю, що всі ви – справжні українці. І так само, як Т.Г.Шевченко та Сергій Нігоян, любитимете свою Батьківщину й докладете всіх зусиль для її процвітання.

( Мотивація виставлених оцінок)

YII. Домашнє завдання: повт  пар. 38, 39 Д.С.Р. № 7

 

Немає коментарів:

Дописати коментар